Zbigniew Namysłowski Bednarska SUPERBAND - zapis koncertu - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

Zbigniew Namysłowski BEDNARSKA SUPERBAND
KONCERT w wykonaniu uczniów i absolwentów Wydziału Jazzu oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI - kompozycje, aranżacje, przygotowanie zespołu, saksofon
Zbigniew Namysłowski to jedna z najjaśniejszych gwiazd jazzu w Polsce i wychowawca wielu pokoleń muzyków jazzowych. Od 2009 roku prowadzi w naszej Szkole zespół złożony z najzdolniejszych uczniów Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego.
Zespół BEDNARSKA SUPERBAND wykonuje wyłącznie kompozycje Zbigniewa Namysłowskiego w jego autorskich aranżacjach. Zawierają one nietypowe, często skomplikowane struktury harmoniczne i rytmiczne, znacznie rozwijające umiejętności młodych muzyków, stanowiąc dzięki temu cenny materiał dydaktyczny. Wobec braku takich wydawnictw na polskim rynku narodził się pomysł publikacji kompozycji Zbigniewa Namysłowskiego w postaci materiałów nutowych* oraz ich rejestracji dźwiękowej jako wzorcowego wykonania.
Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez przychylności i wsparcia udzielonego przez Centrum Edukacji Artystycznej.
Oto więc, we współpracy z Fundacją Bednarska oddajemy Państwu dwupłytowy album kompozycji Zbigniewa Namysłowskiego.
Nagranie jest rejestracją koncertu, który odbył się 30 maja 2016 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Wykonawcami byli - Zbigniew Namysłowski oraz członkowie dwóch edycji SUPERBANDU – skład uczniowski z roku szkolnego 2015/16 oraz absolwenci z lat 2013-2015.
Paweł Skrzypek   
dyrektor   
Adam Cegielski    
wicedyrektor d/s kształcenia jazzowego   
ZPSM im. F. Chopina w Warszawie   
Mamy nadzieję, że nasze wydawnictwo stanowić będzie pomoc dla pedagogów kierunków jazzowych coraz szerzej reprezentowanych w polskim szkolnictwie artystycznym.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego